Vladimír Iljič Eľko

Viete, čo mi v mojej vlasti v Palestíne napadlo? Sledujúc posledné správy z vašej galaxie usudzujem, že generálny biskup by sa mal premenovať ako Vladimír Iljič Eľko. Znie to celkom dobre, nie? Ale nejde len o to, ako to znie, ale o to, že Iljič Eľko začína politiku Iljiča Lenina kopírovať.

Už ich začiatky si boli podobné. Obidvaja prišli na scénu ako samozvaní revolucionári spaľovaní túžbou po spáse svojho okolia. Reči obidvoch boli na začiatku ľúbivé, dokonca u niektorých rozpálili srdcia natoľko, že im uverili a nechali sa nimi slepo viesť. Lenin pri spáse Ruska musel, rovnako ako Eľko v cirkvi, pristúpiť i k tvrdším opatreniam. Obaja sa museli vysporiadať s predchádzajúcimi mocipánmi, každý v rámci svojich možností a potrieb. Cárska rodina bola zbavená moci a skončila v nejakej pivnici, kde prišli všetci o život. Predchádzajúce vedenie E.AV tiež bolo zdehonestované symbolickým neudelením krížov a praktickou pracovnou šikanou. Kulaci v Rusku išli do gulagov a „klátikovci“ preč zo všetkých funkcií. (Keby malo nové vedenie E.AV možnosti sovietskych komisárov, dopadlo by to so starým vedením rovnako ako v Sovietskom zväze.) Vladimír Iljič Lenin vedel, že jeho učenie môže prežiť iba vtedy, ak bude mať vlastnú propagandu. Zakázal potom všetky opozičné „plátky“ a zriadil jediný tlačový orgán – Pravdu, ktorá jediná mala pravdu. Vladimír Iljič Eľko to pochopil tiež a pokúsil sa o to isté – len s tým rozdielom, že sa mu to vďaka Lutherusu celkom nepodarilo. Má však svoju verziu „Pravdy“, ktorá sa od tej sovietskej sotva v niečom líši. A takto by sme mohli ťahať paralely ďalej a ďalej… ale myslím, že to stačilo na pochopenie toho, čo mi v nespavosti spôsobenej koronakrízovou karanténou napadlo. Ako to pôjde ďalej, môžeme len špekulovať, no je jasné, že ako Lenin ovládol aj súdnu moc, Eľko spraví to isté s nezávislým cirkevným súdnictvom, ktoré už nie je nezávislé, ale závislé od jeho súdruhov na synode.

Vladimír Iljič Lenin videl podmienku svojho úspechu v elektrifikácii krajiny, čo nemuselo byť až tak na škodu a napokon sa mu to i podarilo. Vladimír Iljič Eľko je zas posadnutý reštrukturalizáciou, ktorá sa mu ale akosi nedarí…

Máme však dobrú správu! Pochopili sme, že sme vlastne tento rok za vodou a našli sme chlp brata biskupa! Budeme môcť vyplatiť farárom výplaty a keď nám zostane na konci mesiaca povestný „chlp“, tak do roka máme tých Eľkových chlpov už 12. To nie je zlé číslo na prevádzku biskupských úradov, kde posledné mesiace preležal Eľko sám s dvoma rôznymi ponožkami na nohe… Na takú prevádzku 12 jeho chlpov stačiť musí!

A na záver – i keď nechceme byť zlí proroci – musíme vidieť, že Vladimír Iljič Lenin skončil svoj život predčasne na paralýzu mozgu a celkom nesvojprávny. To by sme rozhodne bratovi Vladimírovi Iljičovi Eľkovi nepriali, a preto sa modlime, aby zmenil charakter svojej politiky a vrátil sa z kratšej cesty. V opačnom prípade ho totiž nesvojprávnosť určite dostihne.

Nátan Jezreelský

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!