Z funkcie predsedníčky Rady Evanjelickej cirkvi v Nemecku odstúpila Annette Kurschusová

BERLÍN – Z funkcie predsedníčky Rady Nemeckej evanjelickej cirkvi odstúpila Annette Kurschusová. Agentúra DPA píše, že táto teologička a farárka čelí obvineniu, že roky vedela o tom, že jeden z niekdajších pracovníkov cirkvi je podozrivý zo sexuálneho násilia.

Kurschusová oznámila, že odstupuje z postu predsedníčky Rady Nemeckej evanjelickej cirkvi, ktorú viedla od roku 2021, aj z vedenia vestfálskej evanjelickej cirkvi, na čele ktorej bola od roku 2012.

Kurschusová odchádza v súvislosti s vyšetrovaním prokuratúry v Siegene v Severnom Porýní-Vestfálsku, ktoré sa týka istého zamestnanca cirkvi, ktorý v 90. rokoch pôsobil v rovnakom okrsku ako Kurschusová. Či sa dotyčný dopustil nejakých trestných činov, štátne zastupiteľstvo podľa DPA ešte nevyjasnilo. Objavili sa otázky, čo Kurschusová o pochybeniach tohto muža vedela.

Predsedníčka rady Nemeckej evanjelickej cirkvi, ku ktorej sa v Nemecku hlási viac ako 19 miliónov ľudí, sa ocitla pod silnejúcim tlakom. Bránila sa, že o prípade zo Siegenu z 90. rokov sa dozvedela iba tento rok v auguste, keď sa objavilo anonymné trestné oznámenie. „Predtým som o tomto sexuálnom násilí, ktorého sa údajne dopúšťal tento človek, nevedela,“ uviedla farárka. Muž, ktorého sa trestné oznámenie týka, je na dôchodku.

R
Foto: Wikipedia

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!