Duševné problémy pomáhajú riešiť odborníci z Linky pomoci

„Neskrývajte sa pred trápením, požiadajte o rozhovor!“ – tak znie motto Linky pomoci, ktorá pôsobí pod Edukačno-misijným centrom v Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku.

Linka poskytuje pomoc v náročných životných situáciách a podľa informácií na jej webovej stránke sa zameriava na podporu jednotlivcov, ktorí prežívajú krízy, resp. zápasia so samovražednými myšlienkami. Pomáha tiež obetiam domáceho či sexuálneho násilia, ale aj ľuďom v iných akútnych životných situáciách.

Na Linke pomoci sa ľudia môžu porozprávať s vybraným odborníkom – psychológom, sociálnym pedagógom, špeciálnym pedagógom, ale i požiadať o pastorálny rozhovor. Otvárať môžu svoje problémy z oblasti strachu, úzkosti, závislostí, smrti, nevyliečiteľnej choroby, sektárstva, ale aj ďalších problémov. S odborníkmi môžu komunikovať cez email, telefón alebo chat.

ECAV na Slovensku tak pozitívnym nápadom prispela cez Edukačno-misijné centrum k pomoci v oblasti duchovných a duševných trápení a vyslala ľuďom v núdzi signál, že sa majú na koho obrátiť. Kontakty na Linku pomoci nájdu záujemcovia na webovej stránke: https://www.edumiscentrum.sk/linka-pomoci/.

R
Foto:
www.edumiscentrum.sk/linka-pomoci

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!