Cyklomaratón Po stopách Martina Rázusa zmenil trasu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Viac ako stopäťdesiat cyklistov sa v sobotu 12. augusta zúčastnilo na tradičnom cykloturistickom maratóne Po stopách Martina Rázusa, ktorý každoročne so svojimi partnermi organizuje Spolok Martina Rázusa pri príležitosti výročia úmrtia tohto popredného slovenského dramatika, básnika, publicistu, evanjelického farára a politika.

„Naše občianske združenie si dalo za cieľ propagovať stále aktuálne dedičstvo duchovnej, umeleckej i politickej práce Martina Rázusa, preniknutej demokratickým, humanistickým a etickým posolstvom a úporným zápasom o presadenie poznanej pravdy,“ konštatuje čestný predseda Spolku M. Rázusa Ján Juráš.

O tom, že ide o úspešné podujatie, svedčí fakt, že počas doterajších 21 ročníkov sa na cyklomaratóne zúčastnilo takmer dvetisíc cyklistov z celého Slovenska aj zo zahraničia. I keď tentokrát došlo v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi k zmene pôvodnej trasy z dôvodu obmedzenej prejazdnosti horského priechodu Donovaly, milovníci cyklistiky si určite prišli na svoje. Sedlo Čertovica totiž museli zdolať v jeden deň hneď dvakrát. Pelotón tradične odštartoval spred rodného domu Rázusovcov v miestnej časti Liptovského Mikuláša – Vrbici, pokračoval do Brezna, kde účastníci položili veniec pri pomníku Martina Rázusa, jeho pamiatku si uctili aj pri jeho hrobe v Banskej Bystrici, odkiaľ sa vrátili cez Mýto pod Ďumbierom a Čertovicu späť do Liptovského Mikuláša. Namiesto pôvodných troch sa tak cyklisti mohli zapojiť len do dvoch horských súťažných etáp z Kráľovej Lehoty na Čertovicu, ktorá merala 18 km, alebo 5,5-kilometrovú trasu z Jarabej do sedla Čertovica, no nič to neubralo na atraktivite ani význame tohto dlhoročného podujatia.

E. Š.

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!