Zomrel farár a mladý talentovaný organový interpret Martin Vargovčák

VRANOV NAD TOPĽOU – Pandémia koronavírusu si vyžiadala život mladého evanjelického a. v. farára Martina Vargovčáka. Zomrel 19. novembra vo veku 42 rokov po boji s ťažkým ochorením Covid-19.

Pohreb farára Martina Vagovčáka sa konal v nedeľu 21. novembra v Čiernom nad Topľou, kde smútočnému zhromaždeniu priblížili aj medzníky jeho života. Pôsobiskami tohto duchovného boli okrem iného cirkevné zbory Liptovská Kokava, Turany (v rokoch 2009 – 2015) – a naposledy spoločne s manželkou Kristínou duchovne zaopatrovali cirkevný zbor vo Vranove nad Topľou.

Martin Vargovčák, rodák z Košíc, vyštudoval evanjelickú teológiu na Evanjelickej bohosloveckej fakulte Univerzity

Komenského v Bratislave. Popri duchovnopastierskej práci bol známym vďaka svojmu hudobnému nadaniu, predovšetkým hre na organe. Bol členom Výboru cirkevnej hudby a hymnológie. Za prínos v oblasti cirkevnej hudby sa stal laureátom Ceny Sebastian v roku 2010, a to za propagáciu diela J. S. Bacha. Bol aj autorom niekoľkých hymnologických článkov v cirkevných médiách. S manželkou Kristínou mali dve deti. Za motto svojho života považoval citát: Kristova láska nás spája.

R
Foto: web cirkvi

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!