Scholz plánuje „čoskoro“ rokovať s ruským prezidentom Putinom

Nemecký kancelár Scholz vyjadril svoj zámer udržiavať kontakt s ruským prezidentom Putinom a „čoskoro“ s ním uskutočniť rokovanie. Scholz poznamenal, že s Putinom hovoril krátko po tom, čo Putin začal inváziu na Ukrajinu.

„Mám v úmysle to čoskoro zopakovať,“ povedal Scholz v sobotu na 38. Kirchentagu nemeckej evanjelickej cirkvi v meste Norimberg na juhu krajiny. Putinovi podľa vlastných slov plánuje zavolať a vyzvať ho, aby stiahol svojich vojakov z Ukrajiny.

Predpokladom pre „spravodlivý mier“ je, že Rusko stiahne svojich vojakov z Ukrajiny, uviedol ďalej nemecký kancelár. „To je to, čo je potrebné pochopiť,“ dodal.

Z publika zazneli príležitostné výkriky: „Vyjednávajte“, píše DPA. Scholz na to odpovedal: „Vyjednávanie je v poriadku. Otázkou je: kto vyjednáva s kým a o čom.“

Scholz už predtým načrtol princípy postoja Berlína voči vojne na Ukrajine a uviedol, že je potrebné zabrániť eskalácii konfliktu, píše DPA.

„Bolo a je správne, že vo všetkom, čo robíme, sme postupovali koordinovane. Že zvažujeme každý krok a že nejdeme na to sami. K tomuto princípu sme sa zaviazali od samého začiatku,“ pripomenul Scholz, ktorý zároveň uviedol, že hranice v Európe by sa nemali posúvať silou.

(Zdroj: tasr)

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!