Pokračujú v režime prísneho utajenia volieb. Za všetkým zrejme stoja obavy z kandidovania „nepohodlných“

ZVOLEN – Režim prísneho utajenia sa v cirkvi po nástupe nového vedenia udomácnil vo viacerých sférach cirkvi. Najvypuklejšie a so železnou pravidelnosťou to však vidno pri voľbách.

Aktuálne sa blížia voľby nového dozorcu Západného dištriktu – a kandidačná porada je opäť tajná. Verejnosť (do uzávierky tohto čísla Lutherusu, pozn. red.) nepozná jej termín ani miesto konania. Podľa informácií, ktoré sa redakcii podarilo zistiť, by sa mala uskutočniť 24. februára vo Zvolene. Pár dní pred jej pravdepodobným konaním tak neexistuje žiadna oficiálna informácia pre evanjelickú verejnosť. Samotné voľby sa majú v cirkevných zboroch Západného dištriktu uskutočniť počas troch nedieľ:  na 3. pôstnu, 4. pôstnu a 5. pôstnu – ktorá je dokonca Smrtnou nedeľou. Zvolené termíny sú pritom pomerne kontroverzné – počas adventu a pôstu sa podobné akcie dosiaľ nikdy nekonali. Ukazuje sa teda, že „súčasnému vedeniu cirkvi už nie je, ako sa hovorí, nič sväté a všetko vnímajú len povrchne“, myslia si evanjelickí duchovní.

Je zrejmé, že kandidačnú poradu taja hlavne preto, aby sa o post dištriktuálneho dozorcu nemohol uchádzať nik mimo ich kruhov. Volebná fraška tak bude ďalej pokračovať a v ECAV už niet ani stopy po demokracii, myslia si mnohí veriaci, ktorí pravidelne reagujú na najnovšie dianie. „Sú to voľby ako za komunizmu: voliť budete len toho, koho určíme my. Praktiky, ktoré sa farári naučili od svojich prenasledovateľov v období komunistického režimu, teraz praktizujú aj sami,“ povedal Lutherusu jeden z pohoršených veriacich.

Redakcia Lutherus
Ilustračné foto: makov.sk

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!