Mestská časť rokuje s cirkvou o nájme objektu na Palisádach

Bratislavčania potrebujú viac miesta pre školákov

BRATISLAVA – Bratislavská časť Staré Mesto si chce od Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku prenajať budovu na Palisádach. Rokovania sa podľa medializovaných informácií uskutočňujú v týchto dňoch.

Má ísť o objekt, v ktorom v súčasnosti sídli Deutche Schule a mestská časť ho chce využiť ako vysunuté pracovisko niektorej zo základných či materských škôl, ktorej zriaďovateľom je Staré Mesto. Budova má kapacitu pre 23 tried a ďalšie priestory, ihrisko a patrí k nej tiež školský dvor.

Komunálni poslanci majú o nájme rozhodovať na rokovaní zastupiteľstva v polovici decembra. Starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová sa vyjadrila, že verí v podporu návrhu. Podľa jej slov je o umiestnenie v staromestských základných a materských ško lách veľký záujem, ktorý ešte zvýšil developerský boom a pribúdanie nových štvrtí v mestskej časti. V prenájme budovy vidí riešenie nedostatku miest v školách.

Staré Mesto je podľa webu bratislavskykraj.sk zriaďovateľom siedmich základných a 18 materských škôl. Počet žiakov v základných školách každoročne narastá, v aktuálnom školskom roku prijali 3 203 žiakov, čo je o 140 žiakov viac než v predchádzajúcom období. Mestská časť predpokladá, že v budúcom školskom roku bude potrebné otvoriť minimálne o päť tried viac.

R
Foto: internet

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!