Komu poslúžili evanjelické služby Božie na TV Lux?

Vážená redakcia! Nedá mi, aby som nezareagovala na vysielanie služieb Božích na TV Lux s bratom generálnym biskupom Eľkom a bratom farárom Mišinom.

Bolo krásnym zvykom, že na veľké výročité sviatky generálny biskup Miloš Klátik v rámci vysielania na STV hosťoval v niektorom cirkevnom zbore, kde poslúžil slovom Božím – kázňou. Vždy sme to očakávali a on nás nikdy nesklamal. Vnímali sme ho ako našu najvyššiu autoritu, ktorá nás dôstojne reprezentovala nielen doma, ale aj v rámci ekumény a aj v zahraničí.

Je to tak aj dnes? Áno, naša cirkev je vedená strmhlav až na samé dno, o čom nás neustále presviedčajú. Vysielať evanjelické služby Božie na stanici TV Lux (ktorá slúži bratom katolíkom), kázať v kaplnke? To mi príde naozaj nedôstojné. Čísla piesní sme sa nedozvedeli, pretože katolícky spevník ich neobsahuje a evanjelikom načo? Veď oni TV Lux nepozerajú! Vlastne komu ste poslúžili? Či nemáme krásne kostoly, kde by to malo duchovnú a slávnostnú atmosféru, tú našu evanjelickú?

Vážené vedenie cirkvi, urobte sebareflexiu, a možno zistíte, kde ste tú cirkev doviedli. Pre iný názor ničíte životy bratom farárom – Meňkymu, Sotákovi, Ľachkému, Turčanovi, Muchovi a ďalším. To preto, že majú iný názor! Vy ste už naozaj museli zabudnúť 10 Božích prikázaní! V čom sú tí bratia farári horší ako vy? Všetci menovaní by tú cirkev viedli oveľa lepšie a dôstojnejšie ako vy!

Pán Brozman, svoju cirkev ste zradili, a tú našu vediete do záhuby! Vy ste evanjelikov pri voľbe do funkcie dozorcu oklamali, že ste zatajili svoju minulosť, kauzy neriešite. Z katolíckej cirkvi ste nevystúpili, sľúbili ste bratom farárom, že sa o nich postaráte finančne. Vyjadrili ste sa o našej cirkvi, že je to hnoj a smrad, darí sa vám v nej svoje ego pestovať! Vaša funkcia by mala byť službou a nie zárobkovou činnosťou!

Som veľmi rada, že aspoň jedna sestra farárka našla odvahu a napísala do Lutherusu svoj postoj a veľké sklamanie. Koľkí by napísali, ale sa boja, majú strach! Možno na neposlušných vymyslíte nejaký novodobý inkvizičný zákon! To všetko sa zapíše do temných dejín našej cirkvi!

Výpalné! Blíži sa uzávierka prvého štvrťroka 2021. Ktoré cirkevné zbory nezaplatia, lebo na to nebudú mať, uvidíme tu nezamestnanosť v cirkvi? To ste chceli, pán generálny biskup Eľko a dozorca Brozman?

Taká frustrácia tu ešte nebola nielen z pandémie a z chaosu v štáte, ale nevynímajúc ani našu cirkev. To sa už musíme spoliehať len na tú najvyššiu autoritu Božiu!

Vážené vedenie cirkvi, nezahrávajte sa s trpezlivosťou svojich veriacich, aby tých približne 7000 nespokojných raz neprišlo pred biskupský úrad, aby vás zobudili z letargie a nečinnosti.

Teším sa na každé číslo Lutherusu, prajem vám veľa tvorivých síl. Buďte všetci zdraví!

Čitateľka HD

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!