Bude nás dosť, aby sme to zastavili?

Nedokážem pochopiť, ako sa môže dnešné predsedníctvo pozrieť na seba ráno, keď vstávajú, pretože to, čo predvádzajú, je až za čiarou slušnosti a rozumu. A tí ostatní, ktorí im prikyvujú, z ktorých si spravili bábky, sa nehanbia za svoje dlhé nosy, za ktoré ich ťahajú?

Dovolím si to povedať preto, lebo všetci sme predsa videli, ako grobiansky sa chovali k bratovi Vagaskému a celému štábu ľudí okolo brata biskupa Klátika. Tí ľudia dokázali slušne reprezentovať i zaopatriť cirkev, mzdy duchovných. Keď prišli títo po neférových voľbách k moci, nemali žiaden ekonomický plán, nemali na to ľudí, a preto prevzali bez ospravedlnenia ten model financovania, ktorý pripravil brat Vagaský. Urobili to napriek tomu, že naňho kydali a nemali dobrého slova, pre dnešného generálneho dozorcu – katolíka boli všetci na GBÚ len „kopa hnoja“.

Teraz im peniaze dochádzajú, pretože sú neschopní zaplatiť mzdy farárom, lebo pomíňali peniaze, na to vládou určené, na mzdy svojich úradníkov – a dobre si pamätáme, že práve toto neustále podkladali br. Klátikovi, že navyšuje prostriedky pre GBÚ…

A my máme teraz tieto ich machinácie zo zborov zaplatiť a zalátať tak diery v ich rozpočte sumou 500 eur za každé farárske miesto? My im to teraz máme odkývať na narýchlo zvolaných schôdzach, kde nám má klamár Bunčák vymývať mozgy, aby sme to spravili? A prečo to tak ženú? Lebo všetko rozhajdákali. Je to jednoduché – prostriedky pre farárov rozdali svojim ľuďom.

Tie schôdze, ktoré im to narýchlo majú odkývať, organizujú len preto, aby mohli potom povedať – sami ste to chceli, sami ste si to odhlasovali. Jednoducho potrebujú zalepiť oči cirkvi a „odbaviť“ si nepríjemnú povinnosť – urobiť to tak, aby sa zdalo, že sme to vlastne všetci chceli. 

Mám sa i ja zúčastniť takejto schôdze, ale silne zvažujem, pretože som veľakrát bola svedkom toho, ako ich poskokovia odkývali hanebné veci. Mám sa do toho zatiahnuť? Toto je moja otázka. Máme si nechať robiť zo seba šašov? O nič iné totiž nejde, len aby to mali rýchlo akože schválené. Ale ako sa môžem potom pozrieť domácim viery do očí a povedať – tak sme to schválili a nič proti tomu zderstvu neurobili? Bolo by mi zo seba zle, mám totižto na rozdiel od nich žalúdok. Ale bude nás dosť, aby sme to zastavili, alebo zasa vyhrá arogancia moci? Je to nevídaná hanebnosť.

Dozorkyňa cirkevného zboru

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!