Valné zhromaždenie Tranoscia môže byť neplatné. Akcionári nemajú materiály, ktoré avizujú v pozvánke

MARTIN – Na pracovnej porade predsedníctiev seniorátov a dištriktov s vedením cirkvi 15. júna v Biblickej škole sa hovorilo aj o situácii vo vydavateľstve Tranoscius.

Podľa medializovaných informácií sa malo rokovať o vývoji situácie v evanjelickom vydavateľstve, ktoré za posledný rok vedie už tretí riaditeľ. Po farárovi Vladimírovi Ferenčíkovi, ktorý post zastával bezprostredne po násilnom obsadení Tranoscia, a Richardovi Cedzovi, ktorý na riaditeľskej stoličke sedel len niekoľko týždňov, sa do funkcie napokon dostal Peter Gärtner. Ten mal na pracovnej porade seniorátov informovať – spoločne s podpredsedom predstavenstva Tomášom Hybenom, o ktorom Lutherus písal v súvislosti s pochybnosťami okolo jeho zariadenia pre seniorov pod Tatrami – o aktuálnom stave Tranoscia. Materiály na pracovnú poradu podľa infowebu pripravili aj ďalší členovia predstavenstva – Ján Jančo, neúspešný kandidát na biskupa Západného dištriktu a Jaroslav Pilát, ktorý podľa informácií Lutherusu zabezpečuje postup Tranoscia vo veci žaloby proti niekdajšiemu Spolku Tranovský a jeho redaktorkám. V Martine hovorili o príprave valného zhromaždenia Tranoscia, ktoré sa bude konať 26. júna v zasadačke Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši.

Lutherus už informoval, že akcionári nemajú k dispozícii väčšinu materiálov, ktoré mali byť na rokovanie valného zhromaždenia pripravené, a ktoré v predchádzajúcich rokoch Tranoscius poskytoval svojim akcionárom s časovým predstihom. Tentoraz však dochádza k zrejmému porušovaniu Obchodného zákonníka. Jeden z akcionárov v uplynulých dňoch navštívil sídlo spoločnosti Tranoscius, a. s. s cieľom požiadať o materiály, ktoré majú byť v zmysle zákona k dispozícii akcionárom v sídle spoločnosti. V sídle firmy však o samotných materiáloch nik nemal informáciu, ani jej riaditeľ. K dispozícii neboli ani materiály avizované v pozvánke. Je teda možné, že samotné valné zhromaždenie z tohto dôvodu nebude platné.

Redakcia Lutherus

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!