Vyhrážky seniora: toho, kto číta Lutherus, vraj odmietne pochovať

ŽILINA – Návrat do doby temna a cenzúry signalizuje prístup niektorých duchovných v ECAV na Slovensku, ktorí svojim veriacim zakazujú čítať periodiká, ktoré im nie sú po chuti.

Podľa informácií Lutherusu má byť medzi takýmito farármi aj Marián Kaňuch, senior Turčianskeho seniorátu, ktorý v posledných voľbách neúspešne kandidoval na post generálneho biskupa. Veriacim má, ako uvádza zdroj redakcie, zakazovať čítanie týždenníka Lutherus, ktorý vychádza pre evanjelikov a. v. na Slovensku a prináša nezávislé a necenzurované informácie o dianí v cirkvi. Lutherus disponuje podnetom čitateľa, ktorý hovorí, že Kaňuch sa mal vyhrážať cirkevníkom, že toho, kto číta Lutherus, nepochová.

Redakcia sa preto obrátila na samotného seniora Kaňucha a poskytla mu priestor na vyjadrenie a vysvetlenie. Spýtala sa ho, či je táto informácia pravdivá a či sa podľa jeho názoru má takto správať kresťan a predstaviteľ cirkvi. Kaňuch otázky redakcie odignoroval, čím odmietol čitateľom vysvetliť svoje konanie nielen voči samotným veriacim, ale aj samotnému týždenníku Lutherus.

Redakcia Lutherus

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!