Tranoscius vykázal 160-tisícovú stratu, materiály akcionárom nedodal

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Akciová spoločnosť Tranoscius zvolala na 26. júna valné zhromaždenie. Uskutoční sa od 9.30 hod. v zasadačke Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši a pôjde o prvé valné zhromaždenie po násilnom obsadení vydavateľstva v júli minulého roka a zmene jeho vedenia.

Z programu, ktorý spoločnosť zaslala akcionárom, vyplýva, že na zhromaždení majú v pláne voliť predsedu predstavenstva. Bez obsadenia tejto pozície spoločnosť fungovala takmer rok. Mená navrhnutých kandidátov však na pozvánke ani v programe nie sú uvedené. Voliť sa bude aj nový člen predstavenstva, ktorým sa má stať Peter Gärtner, nový riaditeľ Tranoscia – v poradí už tretí od minuloročného prevratu. Podľa informácií týždenníka Lutherus si Gärtner získaním miesta v predstavenstve podmienil svoje pôsobenie v riaditeľskej funkcii spoločnosti, ktorá podľa dostupných informácií za posledný rok produkuje výraznú stratu.

V programe valného zhromaždenia je uvedené, že bude prednesená správa predstavenstva o vedení obchodnej spoločnosti a stave majetku, ako aj správa dozornej rady. Akcionári však tieto správy doposiaľ nemajú k dispozícii, ako bývalo zvykom v minulých rokoch, keď ich dostávali pred rokovaním s časovým predstihom. Tento rok sú materiály pravdepodobne utajené a akcionári tak nemajú možnosť sa zodpovedne pripraviť na prípadnú diskusiu. Na webe, do ktorého majú akcionári prístup, je zverejnená len účtovná závierka, ktorá ukazuje, že Tranoscius vyprodukoval v minulom roku stratu vyše 160-tisíc eur. Komentár k negatívnemu hospodárskemu výsledku však chýba – rovnako ako chýba návrh na vysporiadanie straty spoločnosti, ktorý má valné zhromaždenie tiež v programe.

Redakcia Lutherus

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!