Tranoscius sa nepoučil a opäť rozosiela nevyžiadanú poštu – tentokrát tisíckam bývalých čitateľov

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Tisíce bývalých čitateľov Tranoscia znova dostali nevyžiadanú poštu. Opakuje sa tak situácia, na ktorú už Lutherus v minulosti upozornil, a ktorá pobúrila mnohých adresátov týchto zásielok.

Vydavateľstvo sídliace v Liptovskom Mikuláši, ktoré sa pred vyše troma rokmi dostalo do područia ľudí spriaznených so súčasným vedením cirkvi, rieši svoju negatívnu ekonomickú situáciu nátlakovým spôsobom. Tisíckam bývalých čitateľov Posla, dnes už iba dvojtýždenníka, pristáli v poštových schránkach zásielky s marketingovou ponukou na odber týchto novín. Pošta pritom prišla aj do schránok už zosnulých ľudí, čo dokazuje, že predstavitelia Tranoscia nemajú žiadne zábrany. Z takéhoto činu totiž vo svojej žalobe obviňujú Spolok a týždenník Lutherus – sami však ukazujú, že pre dosiahnutie zisku sú schopní čohokoľvek.

Veľa čitateľov Lutherusu sa redakciu obrátilo s rozhorčením, sťažovali, že sa v záležitosti nevyžiadaných zásielok snažili dovolať do Tranoscia. Mnohým sa to vôbec nepodarilo, iných prepojili priamo na riaditeľa, hoci ten sa podľa ich vyjadrenia nemienil ani predstaviť. Až na tretiu otázku čitateľky, s kým hovorí, sa unúval prezradiť svoje meno.

Podľa názoru osloveného odborníka možno takého konanie zo strany Tranoscia chápať ako flagrantné porušenie zákona GDPR o ochrane osobných údajov, lebo podľa vyjadrenia dotknutých osôb adresáti neželanej pošty neposkytli vydavateľstvu súhlas na zasielanie žiadnej marketingovej zásielky. Odborník im odporúča obrátiť sa na úrad pre ochranu osobných údajov, kde podľa jeho názoru zaručene uspejú.

Noviny Lutherus už v minulosti informovali o neserióznych obchodných postupoch vydavateľstva, keď rozposielalo nevyžiadaný tovar na stovky evanjelických fár a neštítilo sa účtovať aj prepravné, hoci si zásielky museli farári sami vyzdvihnúť na seniorských úradoch vzdialených desiatky kilometrov. Teraz bez udeleného súhlasu oslovuje tisícky bývalých čitateľov. Takýmto spôsobom zabíja posledný klinec do truhly dobrej povesti a dlhodobej tradície vyše 120-ročného vydavateľstva.

Redakcia Lutherus
Foto: Foto: bing.com

 

Stanovisko k rozposielaniu nevyžiadanej pošty od súčasnej redakcie EPST

Vážení čitatelia, milí priaznivci,

v týchto dňoch sa na nás obraciate s informáciou, že ste do poštových schránok okrem Lutherusu dostali aj noviny Evanjelický posol spod Tatier. Pýtate sa, odkiaľ získali Vašu adresu a či je to vôbec legálne? Domnievame sa, že adresy pochádzajú z pôvodného adresára, keď ste ešte odoberali noviny z Tranoscia. Môžeme Vás ubezpečiť, že ich nezískali od nás, pretože Vaše adresy sú u nás dobre zabezpečené. Podľa názoru odborníka na GDPR (ochranu osobných údajov) došlo zrejme zo strany Tranoscia k zneužitiu osobných údajov, nakoľko nedisponujú Vaším súhlasom na využitie Vašej adresy za iným účelom, ako bolo zasielanie novín v čase, keď ste si ich objednávali. Podľa tohto názoru by ste sa mohli obrátiť na úrad na ochranu osobných údajov, kde by ste boli podľa všetkého úspešní.

Chápeme Vaše rozhorčenie zo vzniknutej situácie a úplne Vám rozumieme. Na druhej strane sme veľmi potešení a poctení Vašou vernosťou a múdrosťou rozlišovať dobré a zlé. Pripomínate nám, že nezabúdate na to, ako Vás títo istí páni odhovárali od odoberania Evanjelického posla spod Tatier, a dnes Vám ho ponúkajú. Nezabúdate na skutočnosti, ktoré viedli k odchodu redakcie a založeniu azylového periodika, podanie na súd (stále prebieha) s vykonštruovaným príbehom, a to s jediným cieľom: umlčať pravdu. Stokrát Vám za to ďakujeme. Môžeme úprimne vyznať, že hoci teraz nemáme také pracovné zázemie, ako sme mali na predchádzajúcom pracovisku (nemáme spolupracovníkov, nemáme takú techniku, nemáme služobné auto, aby sme cestovali po zboroch, nemáme platy, ako majú iní redaktori), no máme Vás, verných čitateľov. Tak môžeme s Lutherom vyznať: „Čo je naša ľudská sila? Sama nás nezachráni, máme však od Hospodina štít v každom bojovaní. Pýtaš sa, kto je ním? Ježiš, Boží Syn, Ten zachránil svet, iného Boha niet, On napokon zvíťazí!“

Redakcia týždenníka Lutherus

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!