Správa predsedníctva cirkvi obsahuje nepravdivé informácie

ŽILINA – Vedenie cirkvi vo výročnej správe predsedníctva ECAV za rok 2023, ktorú dostali
synodáli, uvádza nepravdivé informácie.

Najvyššiemu grémiu ECAV na Slovensku boli predložené nepravdivé informácie v správe predsedníctva cirkvi. Uviedlo v nej, že ECAV vedie spoločne s Tranosciom súdny spor voči Spolku Tranovský, Asociácii slobodných zborov (ASloZ) a štyrom fyzickým osobám. Píšu, že okrem bývalej redakcie Evanjelického posla spod Tatier a bývalého riaditeľa Tranoscia k týmto štyrom osobám patrí aj Jaroslav Mervart a ASloZ.

Ide však o nepravdivú informáciu, ktorú vedenie ECAV takto prezentuje, a pritom oni sami ako žalobcovia z tohto súdneho konania – žaloby vyňali Jaroslava Mervarta aj Asociáciu slobodných zborov. Stalo sa tak ešte v roku 2022.

Je teda zrejmé, že ak by sa niekto odvolával, prípadne  by citoval správu predsedníctva ECAV na Slovensku, šíril by hoaxy. Pritom samotné vedenie cirkvi neoprávnene obviňuje zo šírenia neprávd iných, zväčša názorovo odlišných ľudí. Synoda tak opäť potvrdila, že súčasné vedenie cirkvi a jej grémiá nielenže neinformujú transparentne, keď nezverejňujú takmer žiadne informácie, ale aj publikujú nepravdy.

R
Foto: printscreen Lutherus

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!