Priestory na svadobný salón odklepli manželke konateľa Reformaty

Na obzore je ďalšie podozrenie z rodinkárstva a klientelizmu

BRATISLAVA – Po nezodpovedanej otázke, prečo Reformata angažovala na prerobenie bytu na Panenskej firmu z Liptovského Mikuláša (bydliska konateľa P. Gärtnera), stojí pred podobnými pochybnosťami aj druhý z konateľov Tomáš Hyben.

Všetko sa začalo zámerom prenajať budovu bývalej knižnice v Bratislave. Ide o objekt v lukratívnej časti Palisády, ktorý v minulosti slúžil ako priestor predajne vydavateľstva Tranoscius. Po ukončení prevádzky bol využívaný ako čitáreň.

Lutherus disponuje informáciami, že Reformata sa spolu s vedením cirkvi dohodla na úprave časti priestorov v suteréne budovy, kam by sa mala presťahovať knižnica – a obchodný priestor bývalej predajne chceli prenajať. Podľa informácií redakcie už naň majú aj záujemcu – eseročku, ktorá chce v tomto objekte otvoriť svadobný salón. Platiť má (v lukratívnej časti hlavného mesta) niečo cez 7, 50 € za štvorcový meter, čo dokopy činí nájomné okolo 630 eur mesačne. Firma má za svoje peniaze priestory zrekonštruovať.

Predsedníctvo cirkvi túto nájomnú zmluvu odsúhlasilo. Hodné pozornosti však je, že firma, ktorá sa o priestory zaujímala, a ktorej nájom odklepli vo vedení cirkvi – patrí manželke konateľa Reformaty Tomáša Hybena.

Výšku nájomného mal na zasadnutí generálneho presbyterstva podľa informácií Lutherusu namietať Roman Žilinčík. Podľa jeho názoru sa sumy nájmov v danej lokalite pohybujú vyššie. Upozornil, že odhad ceny urobila len realitná kancelária.

Každopádne, evanjelická verejnosť je z predmetného nájmu opäť raz pobúrená a mnohí kladú otázku, či si Hybenovej spoločnosť nájomnou zmluvou nezarába na klientelizmus a rodinkárstvo.

Redakcia Lutherus
Foto: googlemaps

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!