Farárka Polcková: Ježiš by sa vrátil napríklad ako gej či rómska žena

BRATISLAVA – „Ak by sa dnes k nám Kristus vrátil, opäť by sme ho odsúdili. Ježiš by sa totiž vrátil napríklad ako gej či chudobná rómska žena.“ Tieto slová povedala v rozhovore pre portál aktuality.sk evanjelická farárka Anna Polcková, ktorá pôsobí v cirkevnom zbore Bratislava Staré Mesto.

Slovensko je, ako povedala pre uvedený web, kresťanskou krajinou, ku kresťanským cirkvám sa formálne hlási väčšina obyvateľstva, cyrilometodský odkaz máme vpísaný priamo do ústavy a cirkevný klérus a kresťanská vierouka nám čoraz viac vstupujú aj do verejného života i do politiky.

Táto podoba kresťanstva – kresťanstva moci, majetkov, politického vplyvu, ako aj všemožných zákazov a vynucovania sa morálky je podľa nej ale deformáciou Kristovho odkazu a s Ježišovým posolstvom nemá nič spoločné. Polcková si myslí, že takáto podoba kresťanstva, reprezentovaná napríklad farárom Kuffom, nemôže prežiť. Keby sa totiž medzi nás dnes Ježiš vrátil, mal by podľa jej názoru zrejme podobu tých, „ktorých takíto kresťania tak strašne radi súdia a ešte radšej odsudzujú.“

Redakcia Lutherus

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!