Odhalili tabuľu k dvom jubileám

DRIENOVO/ČABRADSKÝ VRBOVOK – Veriaci z matkocirkvi Drienovo a dcérocirkvi Čabradský Vrbovok mali 11. júla zborový deň. Uskutočnil sa v Drienove.

Ako pre cirkevný web napísal farár Roman Sarvaš, podujatie sa začalo službami Božími, na ktoré prišla aj herečka a pedagogička Ľudmila Swanová, ktorú s drienovským cirkevným zborom viaže rodinné puto cez farárku Darinu Bancíkovú. Nechýbala ani Eva Riečanová, manželka po profesorovi Beloslavovi Riečanovi, bratrancovi Dariny Bancíkovej. „Celé naše stretnutie sa nieslo v znamení pripomenutia si 70 rokov od ordinácie tejto prvej ženy do kňazskej služby v ECAV na Slovensku, ktoré uplynulo 15. júla, a tiež vlaňajšieho, pre pandémiu neosláveného, 130. výročia postavenia a posvätenia tunajšej fary,“ podotkol R. Sarvaš. V kázni na základe Zjav 2, 10c zdôraznil potrebu celoživotnej vernosti Pánovi Ježišovi Kristovi. Život a službu D. Bancíkovej priblížila Dana Antošková, zástupkyňa zborovej dozorkyne.

„Po skončení služieb Božích sa zhromaždenie veriacich presunulo k fare, na ktorej bola odhalená pamätná tabuľa pri príležitosti spomínaných dvoch jubileí. Akt odhalenia tabule vykonala Ľudmila Swanová, pričom sa zmienila, že drienovská fara je pre ňu v spojitosti s tetou Darinou miesto krásnych aj bolestných spomienok,“ uviedol R. Sarvaš. Prihovoril sa aj Alfréd Swan, ktorý zborovej dozorkyni Anne Križanovej odovzdal nedávno vydanú knihu spomienok Dariny Bancíkovej „Prebytočný človek! Prebytočný človek? Divné sú cesty Božie“. Ďalší knižný dar „Beloslav Riečan – Ale najväčšia z nich je láska“, venovala pani Riečanová, dodal administrátor zboru.

R

Foto: web cirkvi/Anna Križanová

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!