Na kandidačnej porade sa opäť vylučovalo: voľby biskupa ani tentoraz nebudú slobodné

ZVOLEN – Na Biskupskom úrade Západného dištriktu vo Zvolene sa 10. apríla uskutočnila kandidačná porada pre voľby biskupa ZD.

Ako informuje web dištriktu, kandidačná porada zostavila kandidátku pre voľby, pričom o post biskupa Západného dištriktu sa budú uchádzať doc. ThDr. Sidonia Horňanová, PhD., a Mgr. Ján Hroboň. Voľby sa uskutočnia v cirkevných zboroch Západného dištriktu v termínoch: 25. apríla, 5. mája a 12. mája.

Oficiálne správy neuvádzajú, že kandidačná porada opäť vylučovala nepohodlných. Ide tak o ďalšie neslobodné voľby pod taktovkou súčasného vedenia cirkvi.

Oficiálne správy však neuvádzajú, že kandidačná porada opäť vylučovala nepohodlných. Tentoraz neumožnili kandidovať Eve Juríkovej, farárke v Lubine a bývalej seniorke Považského seniorátu. K voľbám ju nepustili – a právo byť volený jej odopreli – bez udania dôvodu. Ide tak o ďalšie neslobodné voľby pod taktovkou súčasného vedenia cirkvi a veriaci sa pýtajú, či sa raz dožijú doby, keď si budú môcť vyberať svojich predstaviteľov slobodne a nie iba dvíhať ruky za tých, ktorých im po predvýbere podhodia členovia kandidačných porád.

Podľa informácií Lutherusu nechýbalo veľa a na kandidátku by sa nedostala ani docentka Horňanová. „Ak by na kandidačnú poradu prišli všetci, zrejme by nezískala nadpolovičnú podporu, ktorá sa vyžaduje,“ povedal redakcii zdroj, ktorý je presvedčený, že na kandidačnej porade sa mala jednoznačne pripravovať pôda pre opätovné zvolenie J. Hroboňa. Cieľom teda bolo eliminovať akékoľvek náznaky konkurencie v podobe silného protikandidáta. „To je zrejmé z faktu, že evanjelické „konkláve“ zasa raz vylučovalo…,“ dodal zdroj Lutherusu.

Redakcia Lutherusu

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!