Jedinečný betlehem pri evanjelickom kostole v Dúbrave

DÚBRAVA –  Vianočné obdobie v Dúbrave obohatil vyrezávaný drevený betlehem. Osadili ho vedľa evanjelického kostola.  Autorom myšlienky je presbyter Cirkevného zboru Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v Partizánskej Ľupči.

Symbol Vianoc – Betlehem s Ježiškom v jasličkách a Máriou a Jozefom – našiel trvalé miesto vedľa evanjelického kostola v obecnom parku v Dúbrave v Liptove. Figúry v životnej veľkosti sú vyrezávané z liptovského dreva. Vytvorili ich rezbári z okolitých obcí.

Postaviť v obci drevený betlehem inicioval Vlastimil Lúčan, presbyter evanjelického cirkevného zboru Partizánska Ľupča, pod ktorý patrí aj dcérocirkev Dúbrava. Dokázal zanietiť mnoho ľudí, aby každý nejakým spôsobom prispel k vytvoreniu tohto výnimočného diela. A tak sa už tieto Vianoce mohli všetci obyvatelia tešiť z do dreva vytesaného pravého obsahu Vianoc. Pri slávnostnom otvorení betlehemu, vystúpil obecný folklórny súbor a spevácky zbor baníkov. Hoci na podujatí chýbal domáci evanjelický farár, evanjelici s radosťou prijali toto dielo v blízkosti svojho kostola. Zároveň vyjadrili vďaku, že sa dobrý úmysel vydaril ku spokojnosti všetkých obyvateľov. Iniciátor podujatia V. Lúčan na záver poďakoval všetkým účastníkom aj tým, ktorí sa podieľali na tom, že betlehem teraz môže zdobiť aj obec Dúbravu.

R
Foto: FB Naša Dúbrava

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!