Humanitárna pomoc pre Madagaskar sužovaný problémami s vodou

BRATISLAVA – Slovenskí evanjelici a. v. podporili projekt na pomoc ľuďom na ostrove Madagaskar. Vďaka nemu boli zabezpečené potraviny pre najzraniteľnejších ľudí v rôznych končinách Madagaskaru.

Potravinová pomoc sa uskutočnila v spolupráci Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku a Madagaskarskej luteránskej cirkvi, ktorá distribuovala potravinovú pomoc do svojich šiestich synod. Podľa slov tajomníčky generálneho biskupského úradu pre médiá Jany Nunvářovej peniazmi na humanitárnu akciu prispievali evanjelici a. v. takmer vo všetkých cirkevných zboroch na Slovensku. 

Južný región Madagaskaru už viac ako štyri roky sužuje veľké sucho, ktoré podľa Svetového potravinového programu OSN ohrozuje životy viac ako 1,2 milióna ľudí. „Ľudia sú naozaj bez prostriedkov. Už dlhší čas nepršalo a obyvatelia nemohli vysádzať. Všetky synody majú problémy s vodou. V mestách aj dedinách je veľa ľudí, ktorí žobrú na uliciach,“ citovali médiá slová koordinátora distribúcie núdzovej pomoci MLC Aristide Ramahatanaharisoa.

MLC rozdalo potravinové balíčky 660 ľuďom, ktorí patria medzi najzraniteľnejšie skupiny vrátane detí do piatich rokov, tehotných žien, starších ľudí, ľudí so zdravotným postihnutím a mladých ľudí a dospelých s podvýživou. Dostali ryžu, kukuricu, cukor, sušené mlieko a olej na varenie.

R
Foto: web cirkvi

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!