Evanjelikom budú opäť prednášať len katolíci: 
na pastorálnej konferencii znova nevytvorili priestor pre evanjelických odborníkov

PREŠOV – Cirkev pokračuje v trende školenia našich farárov rímskokatolíkmi. Potvrdzuje to avízo o konaní Dištriktuálnej pastorálnej konferencie Východného dištriktu ECAV na Slovensku.

Konferencia sa má uskutočniť 7. februára v Dvorane Biskupského úradu Východného dištriktu (VD) v Prešove. Organizuje ju VD v spolupráci s Centrom pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta a Arcibiskupským úradom RKC v Košiciach. Určená je pre všetkých ordinovaných a teológov.

Organizátori si za prednášajúceho znova nevybrali nikoho z prostredia Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku, ale oslovili profesora z rímskokatolíckeho prostredia. O tom, ako (ne)čítať Bibliu s podtitulom Orientácia v bludisku biblických interpretácii má prednášať popredný katolícky biblista profesor Peter Dubovský, ktorý je dekanom Fakulty biblických vied na Pápežskom biblickom inštitúte a je členom Medzinárodnej teologickej komisie pri Kongregácii pre náuku viery.

„Pozvanie na konferenciu prijal aj arcibiskup Košickej arcidiecézy Bernard Bober ako aj rímsko- a géckokatolícki kňazi a teológovia,“ informuje webová stránka Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku.

Podľa mnohých farárov takýto výber prednášajúcich, ktorý sa ukázal už pred časom na teologickej konferencii k výročiu Augsburského vyznania a pokračuje naďalej, naznačuje jasný smer, ktorým sa uberá naša cirkev pod súčasným vedením. Je tiež zjavné, že ani evanjelické osobnosti, ktoré v minulosti dokázal osloviť bývalý generálny biskup Miloš Klátik, nemajú záujem spolupracovať s nelegitímne zvoleným súčasným vedením ECAV na Slovensku. Jediní, ktorí tak ostávajú k dispozícii, sú katolícki teológovia, ktorým môže podobná situácia vyhovovať, keďže vytvára priestor pre ich učenie a šírenie ich myšlienok.

Redakcia Lutherus

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!