Evanjelická mediálna tajomníčka pripravuje rozhovory pre katolícke médiá

Veriaci žiadajú zachovanie učenia cirkvi

BRATISLAVA – Evanjelickí a. v. veriaci sú znova v rozpakoch. Dôvodom je pochybnosť o vzťahu mediálnej tajomníčky ECAV Jany Nunvářovej k evanjelickej cirkvi.

Evanjelici sú na príslušnosť funkcionárov a zamestnancov ECAV citliví. Ukázali to už pri voľbe generálneho dozorcu, ktorým sa stal krstený rímskokatolík Ján Brozman, keď volali po tom, aby tento post zastával tradičný a pevne zakotvený evanjelik. Podobné reakcie vyvoláva aj dianie okolo Jany Nuvářovej, ktorá sa po nástupe Ivana Eľka do funkcie generálneho biskupa stala mediálnou tajomníčkou ECAV a má navonok prezentovať stanoviská cirkvi či informácie o jej dianí.

Čitatelia Lutherusu si všimli, že Nunvářovej je pravdepodobne oveľa bližšia rímskokatolícka cirkev. Nielenže pred nástupom na generálny biskupský úrad ECAV dlhé roky pracovala pre katolícku televíziu, ešte aj v čase, keď mediálne reprezentuje ECAV, aktívne spolupracuje s katolíckymi novinami tamojšej charity.

Kým v spomínaných novinách publikuje napríklad rozhovory so známymi ľuďmi, web evanjelickej cirkvi je de facto prázdny, neaktuálny, informácie prináša neskoro a stroho. Na sociálnej sieti udalosti odbíja niekoľkými vetami – a ani k nim nemajú prístup všetci veriaci, prevažne starší, ktorí na facebooku a podobných online komunitách spravidla nie sú aktívni. U Nunvářovej si mnohí všimli aj nejasnosti v používanej terminológii, keď opakovane používa rímskokatolícke pojmy. Podnety, ktoré v tejto súvislosti prišli do redakcie týždenníka Lutherus, majú spoločného menovateľa: evanjelici a. v. žiadajú jasné stanovisko J. Nunvářovej, či je vôbec presvedčením evanjeličkou a prečo vlastne sedí na dvoch stoličkách.

Redakcia Lutherus

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!