Biskupi sa hrali na schovávačku. Divadielko so stoličkami znova vzbudilo pochybnosti o dôstojnom reprezentovaní úradu

BRATISLAVA – Namiesto vedenia cirkvi dôstojným a náležitým spôsobom už zrejme budú evanjelici a. v. na Slovensku svedkami skôr kabaretných šouprogramov. Otázka, čo chcú nimi napríklad biskupi odkázať, aký signál vyslať na verejnosť, ostáva záhadou.

Mnohí si spomenú na biskupa Eľka, ako číta knihu v rozdielnych ponožkách v čase, keď iní farári v pote tváre obiehali svojich veriacich, aby im kvôli zavretým kostolom aspoň doručili domov papierovú verziu kázne, nakúpili potraviny či vyzdvihli lieky v lekárni. Eľko „exceloval“ aj vo svojich rozpaky budiacich videách s tlačovou tajomníčkou a úradu biskupa neurobil česť ani najnovšou „pozvánkou“ na Semfest. K podivnej prezentácii sa pridali aj jeho kolegovia dištriktuálni biskupi Hroboň a Mihoč.

Všetci traja biskupi sa na fotografii z pozvánky skrývajú poza stoličky. Význam to pravdepodobne nemá žiadny – len zaujať. „Je to jednoznačné zhadzovanie úradu biskupa. Sme pobúrení: Eľko si na jednej strane vyžaduje autoritu, pamätáme sa, ako na jednej z konferencií kričal na farárskeho kolegu a nútil ho odpovedať na otázku, či ho uznáva za svojho biskupa – a pritom v úrade sa absolútne zhadzuje a jeho divadielka sú na smiech. Ak chceli nahrať vtipné video, mali si zavolať mládežníkov. Pre nás takýto biskup rozhodne nie je autorita,“ vyjadril sa jeden z farárov v aktívnej službe, ktorý si neprial byť menovaný. Pridali sa k nemu aj veriaci z cirkevných zborov, ktorí sa pre Lutherus vyjadrili, že by na poste generálneho biskupa radi videli dôstojného reprezentanta cirkvi, ktorý by dokázal na úrovni vystupovať nielen doma, ale aj v zahraničí.

Redakcia Lutherus
Foto: youtube

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!