Otázky evanjelickej budúcnosti biskup predstavil katolíckemu publiku

Eľkov rozhovor o plánoch s ECAV si namiesto evanjelikov môžu prečítať priaznivci katolíckeho portálu

BRATISLAVA – Tendencie smerovať do katolíckeho košiara už súčasné vedenie ECAV na Slovensku utají len ťažko. V súčasnosti sa ukazuje, že ich už utajovať ani nechce. Práve naopak, biskup Ivan Eľko – a nie je to prvý raz – uprednostnil na prezentovanie svojich názorov katolícke médium pred evanjelickými.

Silný príklon k rímskokatolíkom I. Eľko demonštroval viackrát. Verejnosť si pamätá najmä bohoslužbu z katolíckej kaplnky, vystúpenia v katolíckej televízii, ale predovšetkým servilné oslovenia pápeža Františka počas jeho návštevy na Slovensku. Zabudnúť netreba ani voľbu prednášajúcich na dôležitých cirkevných konferenciách, ktorými sa už so železnou pravidelnosťou stávajú rímskokatolícki teológovia.

Najnovšie sa Eľko prezentoval opäť v katolíckom médiu. Poskytol totiž rozhovor portálu postoj.sk, kde v rozhovore rozoberal témy o budúcnosti a ďalších plánoch s ECAV na Slovensku. Vďaka takto zvolenému médiu sa o spomínaných plánoch nedozvedia evanjelici a. v., ale čitatelia katolíckeho webu. „Myslím si, že je to jednoducho vynášanie problémov z našej cirkvi ku katolíkom,“ vyjadril sa jeden z farárov, ktorého dlhodobo znepokojuje smerovanie cirkvi pod súčasným vedením. Ako dodal, považuje to za poškodzovanie našej cirkvi a malo by to byť dôvodom na Eľkovo okamžité odstúpenie. Podotkol tiež, že evanjelická verejnosť už pridlho toleruje opakované excesy súčasného generálneho biskupa, čo ho pravdepodobne utvrdzuje v pocite neohroziteľnosti. Obáva sa však, že v konečnom dôsledku najviac utrpí samotná cirkev a jej vierouka.

Redakcia Lutherus
Foto: D. Veselský

 

Predchádzajúca

Ďalšia

Odoslať komentár

Prosím Prihlásiť sa uverejniť komentár

error: Obsah je chránený!!